13.02.2010. Latvijas Sporta veterānu savienības sacensības slēpošanā, Madonā (video: I. Caune). Cēsu komanda izcīnīja 1. vietu komandu kopvērtējumā

 Mūsu olimpieši Vankūveras Ziemas Olimpiskajās spēlēs (Ilze Cekule)

No 12.-27. februārim Vankūverā risināsies XXI Ziemas Olimpiskās spēles. Prieks, ka tajās piedalīsies arī mūsu bijušā Cēsu rajona- tagad novadu biatlonisti un slēpotāji, treneri un tehniskais personāls.

Pieredzes bagātākais sportists Latvijas Olimpiskajā komandā būs biatlonists Ilmārs Bricis. Viņš startējis visās Ziemas Olimpiskajās spēles kopš Latvijas neatkarības atgūšanas- kopā ar Vankūveras spēlēm- sešās!

Šogad kā distanču slēpotāju trenere uz spēlēm brauks Anžela Brice (attēlā). Viņai tās būs ceturtās spēles. Pirmo reizi 1998.gadā Nagano viņa startēja kā slēpotāja, bet Soltleiksitijā un Turīnā biatlona izlases sastāvā. Pirmā olimpiāde būs Anetei Bricei (attēlā). Viņa piedalīsies distanču slēpošanas sacensībās sprinta distancē. Anete uz starta izies 17.februārī.

Vēl biatlona sacensībās piedalīsies Edgars Piksons un Kaspars Dumbris. Par startiem konkrētās distancēs droši vien varēsim uzzināt tikai sacensību priekšvakarā, jo katrā distancē drīkst pieteikt 4 sportistus, bet komandā ir 5 dalībnieki.

Biatlonistu komandai slēpes gatavos Priekuļu vīri- Aivars Bogdanovs un Intars Spalviņš. Latvijas sieviešu biatlona izlasē būs mūsu Gerda Krūmiņa un Līga Glāzere.

Latvijas biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš arī iekļauts LOK apstiprinātajā delegācijas sastāvā. Pirmās uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm dosies Anete Brice, Anžela Brice, Gerda Krūmiņa, Līga Glāzere- jau5.februārī. Vīriešu biatlona izlase izlidos 9.februārī, bet LBF prezidents 17.februārī.  Veiksmi visiem mūsu olimpiešiem!  

20.01.2010. Uz Vankūveru brauks 12 mūsējie (Edruva.lv)       Latvijas Olimpiskās komiteja (LOK) paziņojusi Latvijas Olimpiskās delegācijas sastāvu startam XXI Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 12. līdz 28. februārim notiks Vankūverā (Kanāda). Lasi vairāk->

13.01.2010. Priekuļi Loppet" 1.posms noslēdzies

 1. posma kopējie, grupu un ģimeņu komandu rezultāti šeit ->
 2. posma attēlu galerija->

 

Trešdienas vakarā ideālos laika apstākļos un jautrā noskaņā tika aizvadīts Priekuļi Loppet 1. posms. Uz starta izgāja 57 dalībnieki. 1.posmā labāko rezultātu uzrādīja Klāvs Rozītis veicot 30km 1:29:52,74 . 28km veica Aigars Kalējs, Dāvis Dravants un Ivars Žagars. Sieviešu absolūtājā vērtējumā labākā bija Kristīne Veita pieveicot 22km 1;28:57,42 tikai par tikai par 2,03 sekundēm apsteidzot Mārīti Knētu. Ģimeņu komandu vērtējumā pārliecinošā vadībā izvirzījusies Serģu ģimene, summā pieviecot 74km un par 16km apsteidzot Veitu ģimeni. Visi 1. posma dalībnieki kopā noslēpoja 1194km! Pēc pašreizējiem rezultātiem izskatās, ka kādiem 20 dalībniekiem teorētiski ir iespēja veikt 100km 4 posmu summā, ja nākamajos posmos tiks saglabāts iesāktais temps. Nākamais Priekuļi Loppet posms 20. janvārī. Sacensībās solās būt interesentas un neprognozējamās visās vecuma grupās, jo atlikušajās slēpojuma 270 minūtēs var notikt visādi brīnumi.

 

9.janvāris :: LSS Latvijas čempionāta 1. posms attēlu galerija->

9.-10. janvārī SBK Cēsis sadarbībā ar Cēsu Olimpisko centru nodrošina LSS Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 1. posma organizāciju. Aktuālā informācija LSS mājas lapā www.infoski.lv 9.janvāra online rezultāti:

 1. brauciens online rezultāti (no plkst. 12:00)->

2.brauciena online rezultāti (no plkst. 12:45)->

 

30.12.2009. 28.-29. decembra LBF Vecgada balvas biatlonā rezultāti-> 

 Klusus un gaišus Ziemassvētkus un izturību Jaunajā gadā!

"Kad svētku līksmību skan zvani
Un debess zvaigžņu pulkos mirdz"...->

 

Tautas slēpojums "Nakts sprints"

"Nakts sprints" slēpojums tiek pārcelts uz 16. decembra vakaru. Līdz šim veiktie dalībnieku pieteikumi ir spēkā. Pārējo dalībnieku online reģistrācija veicama vēlākais līdz 16. decembra plkst. 15:00. Reģistrācija ir noslēgusies!

Precizēts sacensību nolikums->
Reģistrācijas saraksts->
Komandu reģistrācijas saraksts->

Pašreiz ir cerība, ka mākslīgā sniega ražošanu varēs uzsākt šo sestdien. Sniega stāvoklim trasē var sekot web kamerā->

 08.12.2009. Slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" jauna web kamera

Slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" ir uzstādīta video novērošanas kameras, kas ļauj kontrolēt notiekošo biatlona šautuvē, kā arī Olimpiskā centra mājas lapas www.olimpiskaiscentrs.cesis.lv apmeklētājiem būs iespēja sekot sniega stāvoklim vai trasē notiekošiem pasākumiem. Skatīt web kameras attēlu pilnā izmērā-> 

 27.11.2009. Nakts sprinta slēpojums reģistrācija atvērta

Lai gan pašreiz laika apstākļi neliecina par ziemas tuvošanos, ir cerība, ka 5.-6. decembrī Priekuļos varēs sākt ražot mākslīgo sniegu. 11. decmebra vakarā slēpošanas-biatlona kompleksa "Priekuļi" apgaismotajā trasē otro gadu pēc kārtas tiek plānots atklāt Latvijas distanču slēpošanas sacensību sezonas ar"Nakts sprintu".  Sacensību programmā ir paredzēts individuālais sprints un komandu stafete. Sacensībās ir aicināti piedalīties visi slēpošanas entuziasti neatkarīgi no savas sagatavotības līmeņa. Pateicoties Cēsu Olimpiskā centra atbalstam "Tautas klases" dalībnieku grupā, kā arī Cēsu un Priekuļu novada iedzīvotājiem, un Cēsu sporta skolas audzēkņiem dalība visās vecuma grupās dalība ir bez maksas.

25.11.2009. Otepē jau varēs slēpot

Pēc neoficālām ziņām Otepē, Tehvandi slēpošanas centrā trešdien ir uzsākta iepriekšiejā sezonā sagatavotā māsklīga sniega krājumu izvešana uz trases. Cik zināms arī Jolumaē slēpošanas centrā (Pērnavas apkārtnē) ir sniega uzkrājumi no iepriešējas ziemas ar kuriem paredzēts drīzumā noklāt 1,5-2km trase.

 

22.11.2009. Pirmajā atlasē visus sakauj Rastorgujevs, Maļuhins tikai septītais (Dāvis Dedumets, "Parsprotu.lv)

Svētdien Norvēģijā notika pirmās atlases sacensības Latvijas biatlonistiem, lai cīnītos par vietu Vankūveras Olimpiskajā komandā. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Andrejs Rastorgujevs. Lasi vairāk->

20.11.2009.  FIS atklāj speciālizētu distanču slēpošanai veltītu mājas lapu->

Lai nodrošinātu FIS distanču slēpošanas aktivitāšu popularizēšanu, līdz ar 2009/2010 Pasaules kausu sezonas atklāšanu, FIS ir uzsācis jauna portāla darbību www.fiscrosscountry.com . Portālā būs pieejama aktuāla informācija teksta un multimediju formātā.

 

19.11.2009.  Norvēģu slēpošanas sprinta komandas sezonas "iznāciens"!

 1. novembrī pirms slēpošanas sacensību sezonas atklāšanas Beitostolēnā Norvēģu slēpošanas sprinta izlase plašākai publikai demonstrēja ne tikai savu sportisko formu, bet arī savu radošo spēju izpausmi. Skatīt video-> 

Skatīt pārējos novrēģu sprinta komandas video arhīvus->
 

12.11.2009. Var jau slēpot!

 1. novembrī Vidzemes augstienē Gaiziņa apkārtnē, kā arī D-Igaunijā sniega sega līdz pat 10cm. Hanjāvarot jau slēpot ar vecām slēpēm pa 2-3km trasi . Darba dienās darbojas apgaismotā trase līdz 21:00. Skatīt Igaunijas sniega karti-> Diemžēl Latvijas LVĢMA (www.meteo.lv) nepiedāvā aktuālo sniega segas karti. 

 11.decembra vakarā slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" otro gadu pēc kārtas tiek plānots atklāt Latvijas ditanču slēpošanas sacensību sezonas atklāšanas sacensības "Nakts sprints". Sacensību programmā ir paredzēts individuālais sprints un komandu stafete. Sacensībās ir aicināti piedalīties visi slēpošanas entuziasti neatkarīgi no savas sagatavotības līmeņa. Kā jaunums ir "Tautas klases" dalībnieku grupa, kurā netiek īzcīnītas medaļas un dalība ir bez maksas. Pateicoties Cēsu Olimpiskā centra atbalstam, Cēsu un Priekuļu novada iedzīvotājiem un Cēsu sporta skolas audzēkņiem dalība visās vecuma grupās būs bez maksas. Sacensības notiks apgaismotā trasē. Kompleksā tuvākā laikā ir plānots uzsākt mākslīgā sniega ražošanu. Sporta bāzes apsaimniekptāji 2009. gada vasarā ir veikuši būtiskus ieguldījumus mākslīgā sniega ražošanas un trašu sagatavošanas infrastruktūrā, kas ļaus ātrāk un kvalitatīvāk sagatot un uzturēt slēpošanas trases. Vairāk informācija olimpiskaiscentrs.cesis.lv 

Sacensību nolikums->

 

 30.10.2009. :: Rollerslēpošanas duatlona sacensības noslēgušās

Sestdien ar duatlona sacensībām tika pielikts daudzpunkts rollerslēpošanas sacensību sezonai.  Pēc vairāku nedēļu ilgstošu lietavu perioda laika prognoze tomēr savācās un dāvājā atbilstošu laiku sacensību norisei. Dalībnieku ierindā bija strādīgākie un pie veselības paliekušie Cēsu, Priekuļu, Jaunpiebalgas un Madonas sportisti, kas nebija devušies uz 1. sniega nometnēm. Sacensības bija labs kontroltreniņš pirms sniegotās sezonas sākuma. Ziemas sacensību sezonas atklāšanas plānota 11. decembra vakarā slēpošanas-biatlona komplekša "Priekuļi" ar Cēsu Olimpiskā centra organizētām "Nakts sprinta" sacensībām individuāli un "lielo" komandu stafeti.

Attēlu galerija (autors: I.Eglīte) ->

Rezultāti->

 

 24.10.2009. :: Rollerslēpošanas duatlona sacensības
Lai noskaidrotu pieprasījumu pēc Rollertour 2009 nolikumā ieplānoto duatlona (klasika+brīvais stils ar kopēju startu) sacensību organizēšanas nepieciešamības ir publicēts sacensibu nolikums un dalībnieku reģistrācijas forma. Ja pieteiksies vismaz 50 dalībnieki, tad labvēlīgos laika apstākļos sacensības varētu notikt 31. oktobrī. Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā sacensības varētu tiks pārceltas uz 1.nov. vai 8.nov. Gala lēmums par sacensību datumu tiks paziņots ne vēlāk kā 2 dienas pirms plānotām sacensībām, vadoties no aktuālās metereoloģiskās prognozes. Tiem dalībniekiem, kam nav klasiskā stila rollerslēpju, distances 1/2 pusi varēs veikt ar slidsoļa rollerslēpēm stumjoties tikai ar nūjām.

Duatlona sacensību nolikums-> | Competition programme->

Duatlona reģistrācijas forma | online registration->

Reģistrācijas saraksts | entry list->

Laika prognoze->

 

24.10.2009. :: Rollerslēpošanas testu rezultāti

LSPA doktorantūrās studenta Kalvja Ciekura organizēto rollerslēpošanas testu rezultāti->

15.10.2009. :: Rollerslēpošanas sezonas pēcvārds
Paldies dalībniekiem, treneriem un vecākiem, kas kuplināja rollerslēpotāju rindas šovasar!Paldies visiem, kas dalījās savā viedoklī ar elektroniskās aptaujas starpniecību! Paldies par pozītīvu novērtējumu! Paldies par kritiku! Paldies par priekšlikumiem! Lielam optimismam un nākotnes plāniem pašreiz pamata nav. Novēlu visiem sniegiem bagātu ziemu un vasarā paviektajam treniņu darbam atbilstošus rezultātus! Sezona nekad nebeidzas! 
Interesentiem piedāvāju 2006.-2009. gadu kopvērtējumu kopsavilkumu vienā xls failā-> 
Ar cieņu, Mārtiņš Niklass.

Rollertour dalībnieku, treneru un līdzjutēju aptauja 
Lai noskaidrotu Jūsu viedokli par aizvadītām Rollertour 2009 sacensībām, lūgums aizpidlīt elektronisko aptaujas anketu-> Par to, vai 1. novembrī plānotās duatlona sacensības notiks, sekos informācija vēlāk.

Baltijas kausa rollerslēpošanā noslēdzies | "Baltic Cup Rollerski"  is over

Laika apstākļi 4. oktobra rītā neliecināja, ka Baltijas kausa rollerslēpošanā noslēgums var veiksmīgi notikt, tomēr laiks nedaudz uzlabojās, lietus brīžiem mitējās un pat uzspīdēja saulīte. Uzslavu ir pelnījuši visi dalībnieki, ka nenobijās iziet uz starta un veiksmīgi sasniedza finišu. Pirmos Baltijas kausus rollersslēpošanā izcīnija Pāvels Ribakovs (CPSS/SK"Rīga") un Hanna Maria Puhke (Ambla SK). Baltijas kausa kopvērtējuma uzvarētājiem tika NEVENE OY dāvātās rollerslēpes, bet ROLLERTOUR kopvērtējuma uzvarētāji saņēma dāvanas no sporta preču veikala "FANS".

Šiet var skatīt online rezultātus-> 

Rezultāti xls formātā->

Baltijas kausa kopvērtējums (overall ranking)->

Attēlu galerija (images)->

Video klipi no 1. brauciena (videos from the 1st start): 1-> 2-> 3-> 4->  5-> 6->  7->

 1. oktobrī Baltijas kausa rollerslēpošanā fināls
 2. oktobrī, slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" notiks Baltijas kausa rollerslēpošanā noslēdzošais posms. Baltijas kausa kopvērtējuma nolikums ir papildināts ar nosacījumu, ja 2 vai vairāk dalībniekiem ir vienāds punktu skaits, tad augstāku vietu kopvērtējumā ieņem dalībnkieks: 1) kuriem sasvtarpēji vairāk 1.,2.,3. utt. vietas; 2) tas dalībnieks, kurš savstarpēji izcīnījis augstāku vietu pēdējā sacensību posmā.

Sacensību programma->   Baltic Cup Rollerski final (competiton programme)->
Online reģistrācijas līdz 3. oktobra 15:00 (online registration) šeit->
Reģistrācijas saraksts (entry list)->
Trases atrašanās vieta (location map) -> 
Baltijas kausa kopvērtējums pēc 2. posma (current overall ranking)->
Baltic Cup Rollerskiing 2009 overall info English version->

Uzreiz pēc sacensībām ir paredzēta arī to balvu pasniegšana "Rollertour 2009" uzvarētājiem, kuras vēl nebija atceļojušas līdz Priekuļiem 26. septembrī.

26.09.2009. "ROLLERTOUR`09" 4. posms noslēdzies

Sestdien, slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" norisinājās "Rollertour 2009" 4. posms - Intervāla starta sacensības vidēja garuma distancēs (1,8-15km) brīvajā stilā. Uz sacensībām bija "atrollerojuši" tikai 47 (!!!) izturīgākie dalībnieki. Kā vēlāk izrādijās, tad saskaņā ar pavasarī publicēto nolikumu, šis bija pēdējais posms, kurš tiek rēķināts Rollertour kopvērtējuma ieskaitē. Šo faktu bija palaidis garām pat sacensību galvenais tiesnesis (kauna lieta!). Lai nu kā, kopvērtējums pēc pedējā dalībnieka finiša jau bija sarēķināts un kausi tika pasniegti un visi kopā nobildēti. Nākamās sacensības jau pēc nedēļas (4.oktobrī) - "Maratons" (3,6km-41,6km), bet 1. novembrī - "Duatlons" (klasika+brīvais stils ar kopēju startu).

Intervāla starta rezultāti (ar apļu laikiem)->

Attēlu galerija->

"Rollertour 2009" kopvērtējums ->

Balvas "Rollertour 2009" kovērtējuma uzvarētājiem

Pateicoties sporta veikalu tīkla "Fans" atbastam Rollertour kopvērtējuma 1.-3. vietu ieguvēji SE un VE grupās tiks dāvāta iespēja FANS veikalā izgatavot individuālus "SIDAS" firmas ortopēdiskos pēdas ielikņus slēpju zābakiem (Ls 35 vērtībā). Šādi pēdas ielikņi samazina pēdu nogurumu slodzes laikā, nodrošina efektīvāku  slodzes sadalījumu. SIDAS ielikņus izmanto daudzi Pasaulē un Latvijā pazīstami sportisti. Vairāk informācija par SIDA izstrādājumu-> Arī parējo grupu kopvērtējuma uzvarētājiem tiek gādātas sponsoru balvas.

 Baltijas kausa rollerslēpošanā 2. posms

 1. septembrī Lietuvas sporta klubs "Viesulas" vadībā notika  Baltijas kausa rollerslēpošanā 2. posms.

Baltijas kausas rollerslēpošanā 2. posma rezultāti (results)->

Baltijas kausa kopvērtējums pēc 2. posma (overall ranking)->

Attēlu galerija->

Baltic Cup Rollerskiing 2009 info English version->

Noslēdzošais Baltijas kausa 3. posms paredzēts 4. oktrobrī Priekuļos.

 

FIS Pasaules čempionāts rollerslēpošanā attēlos

Intervāl starta attēlu galerija->

Stafetes attēlu galerija->

Masu starta attēlu galerija->

11.09.09. FIS Pasaules čempionāts rollerslēpošanā (Itālija, Piglio)

Pasaules čempionātā rollerslēpošanā aizvadītas jau 3 sacensību dienas ar sacensībām sprintā, stafētē un intervāla startā klasiskajā stilā. (Attēlā: A fināls sprintā vīriešiem fotonišs). Vienīgais Latvijas pārstāvis Ivo Caune abās individuālās PČ disciplīnās sprintā un intervāla startā klasiskā stilā pret klanu uzrādīja 30. rezultātu un ir tika pie kārtējiem FIS PK ieskaites punktiem. Pēdējā sacensību dienā sportisti sacentīsies 15km masu startā pret kalnu.

Aktuāla PČ informācija un rezultāti skatāmi:

 

 

www.sciclubmdm.it  www.fis-ski.com   www.skirollisti.org

Rollertour `09" 3. posma rezultāti un kopvērtējums

 1. septembrī Cēsīs, uz ievērojamā latviešu lieterāta un pedagoga Leona Paegles vārdā nosauktās ielas norisinājās Rollertour `09 III posms Sprinta disciplīnā ar izslēgšanu. Iespējams, ka pateicoties lietainajiem laika apstākļiem, paralēli notiekošajam "Vienības braucienam" vai arī vispārējai finansiāli-politiskajai depresijai, uz sacensībām nebija ieradusies visa Latvijas slēpotāju saime. Neskatoties uz to tas nemazināja cīņas spraigumu klāt eošo dalībnieku vidū.  Ne vienam vien dalībniekam nācās praksē iepazīt nepielūdzamos fizikas likumus un izbaudīt slapjā asfalta "glāstus". Jācer, ka cietušie dalībnieki būs atkal ierindā uz 4. posmu Priekuļos. Ziema tiešām vairs nav aiz kalniem un  ir pēdējais brīdis notestēt  paveiktos vasaras mājas darbus.

 

Sprinta kvalifikācijas rezultāti: VE V40 V18  V14 V12 SE S16 S14 S12 V16

Sprinta finālu rezultāti->

Rollertour kopvērtējums pēc III posmiem->

 1. septembrī Priekuļos norisinājās tradicionālā SBK "Cēsis" balva biatlonā
 2. septembrī slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" norisinājās tradicionālajās vasaras biatlona sacensības. Sacensību programmā bija 2 disciplīnas: individuālais starts uz rolleriem un minisprints. 

 

Igaunijas rollertūres kopvērtējums Igaunijas rollertūres kopvērtējumā skrituļslidotāju kategorijā uzvar biatlonists Indreks Tobreluts, bet 2. vieta Laurim Biteniekam. Savukārt rollerslēpošanas kategorijā Ivo Caunem 4.vieta (piedaloties 2. kārtās no 4.). Viss kopvērtējums pa grupām->

 


Rinalds Kostjukovs izcīna 2. vietu "Saku Suverull"

Tradicionālās vasaras slēpošanas sacensībās "Saku Suverull" junioru grupā madonietis Rinalds Kostjukovs pēc krosa prologa bija 15. pozīcijā, bet 8km iedzīšanā spēja pacelties uz 2. vietu, no pirmās 1. vietas ieguvēja Paloka Artūra (Igaunijas) atpaliekot 25,5 sek. Madonietis Arvis Liepiņš, startējot pie vīriešiem, 24km iedzīšanas sacensībās uzrādīja 52. rezultātu. Vīriešiem uzvarēja norvēģis Peters Nortrugs. Visi Suverull rezultāti->

"Gerdas Krūmiņas lieliskais panākums!  (Ilze Cekule)

Šīs nedēļas nogalē Čehijas biatlona  un slēpošanas centrā Nove Mesta notiek Eiropas čempionāts vasaras biatlonā. Tajā piedalās arī Latvijas izlases biatlonistes. Pirmajā sacensību dienā dalībnieki sacentās sprinta distancē( kross+ skriešana). Lielisku panākumu rezultātu 3km distancē sasniedza mūsu sportiste Gerda Krūmiņa- 3. vieta! Par īpaši sīvu konkurenci  liecina sacensību rezultāti. Cīņā par trešo vietu 0,5 sekundēs iekļāvās trīs sportistes! Liels prieks, ka Gerda bija labākā šajā dramatiskajā vietu sadalījumā! Par sportistes iespējami labajiem rezultātiem varējām cerēt pēc nesen notikušajā Latvijas čempionātā, kurā Gerda uzvarēja abās distancēs- gan krosā, gan rollerbiatlonā.

  Jānovēl Gerdai, lai šis panākums ir labs stimuls turpmākajam gatavošanās procesam Vankūveras Olimpiskajām spēlēm! Sīkāk ar sacensību rezultātiem var iepazīties www.biathlon.cz/cz/novinky

14.08.2009. Gerda Krūmiņa izcīna bronzu Eiropas čempionātā vasaras biatlonā ("Diena")
Gerda Krūmiņa piektdien Nove Mesto (Čehija) ieņēma trešo vietu Eiropas čempionātā vasaras biatlonā (kross + šaušana) 3 kilometru sprinta distancē, 28 dāmu konkurencē Gerdu Krūmiņu apsteidza divas Krievijas sportistes. Uzvarētājai Gerda zaudēja 22 sekundes, bet no otrās vietas atpalika astoņas sekundes. Krūmiņa šaušanā kļūdījās divas reizes (1+1). Madara Līduma ieņēma 18.vietu (2+4), bet Līga Glāzere — 26.vietu (2+4). Sacensībās juniorēm Žanna Juškāne ierindojās 39.vietā 46 dalībnieču konkurencē (3+4).

 Rollerslēpošanas sacensības Igaunijā14.-15. augustā Otepē notiks tradicionālās sacensības "Saku Suverull". Šogad sacensībām savu dalību apstiprinājuši 11 valstu sportisti, kuru vidū ir tādas slēpošanas zvaigznes kā Andrus Vērpalu, Peters Notrugs, Lukas Bauers, Justīne Kovalčuka un citi. No Latvijas sportistiem ir pietieks madonietis Arvis Liepiņš. Vairāk informācijas par Suverull sacensībām->Savukārt priekš amatieru līmeņa sportistiem 16. augustā tur pat Otepē ir plānots Igauņui rollertūres 4. posms. Vairāk informācijas->

"Baltijas kausa rollerslēpošanā 2009" kopvērtējums pēc 1. posma (labots)Baltijas kausa rollerslēpošanā kopvērtējums ( Baltic cup rollerskiing overall ranking after 1st stage)-> 

 

 

Baltijas kausa rollerslēpošanā 1. posms noslēdzies (labots un papildināts)
2. augustā Tallinā norisinājās "Nevene rollerslēpošanas maratons", kas vienlaicīgi bija arī Baltijas kausa rollerslēpošanā 1. posms. Sacensību trase vijās par parku pašā Somu līča krastā netālu no 1980. gada Olimpisko spēļu burāšanas sacensību norisas vietas- Piritas. Uz sacensībām bija ieradies paprāvs desants no Latvijas. Izņemot Jāni Teteri, visi pārējie Latvijas sportisti pārstāvēja Cēsis. Jāsaka, ka arī komentētāja stāstījumā, katrā 3.  teikumā varējā saklausīt "lati" vai "Cesis", jo praktiski visās grupās kāds no mūsu sportistiem bija līderu vidū. Vīriešiem 40km distancē vīriešiem 3. vietu izcīnija Jānis Teteris, Junioriem - 1.vieta - Pāvels Ribakovs; 2.v. - Dāvis Dravanst; 3.v- Matīss Valdbergs. Jauniešiem 20km - 1. vieta savā grupā Intam Jaansalū un Ingai Paškovskai, 2.vieta - Zanei Eglītei, 3.vieta- Kristai Razgalei  Jāsaka, ka vieniem paveicās, bet citiem ne. Zane Gulbinska stabili braucot līderu  grupā neveiksmīgi krita un izstājās. Māris Pilsētniekam cīnoties par 3. vietu nācās izstāties, jo ritenim saplīsa apvalks, bet Maksmilians krita jau pašā startā un sacensības neturpināja. Pilni rezultāti: 
40 km    20 km 
Attēlu galerija (no nevene.ee)->Attēlu galerija (foto: Ingūna Eglīte)->Nākamais Baltijas kausa posms 20. septembrī Lietuvā. Detalizēta informācija sekos vēlāk.